Menu

Termostaty chłodnicze

Aktywne filtry

Termostaty chłodnicze są nieodłącznym elementem wielu instalacji klimatyzacyjnych oraz systemów wentylacji. Podzespoły tego typu są powszechnie wykorzystywane do utrzymywania oraz sterowania temperaturą podczas aktywnego trybu pracy urządzeń takich jak lodówki, chłodziarki, zamrażarki, klimatyzatory czy schładzarki.

czytaj więcej

Jak łatwo wybrać odpowiedni termostat?

Dobranie odpowiedniego termostatu może w pierwszej chwili wydawać się dosyć skomplikowanym zadaniem, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Wszystkie dostępne w naszej ofercie termostaty chłodnicze odnaleźć można na podstawie numeru katalogowego za pośrednictwem wyszukiwarki w górnej części strony. Ponadto w przypadku jakichkolwiek problemów, trudności lub wątpliwości oferujemy fachowe doradztwo techniczne. Ze wsparcia w postaci telefonicznej skorzystać można od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów, pracujemy też w soboty od 8:00 do 13:00. Wszelkiego rodzaju zapytania (np. o ceny, dostępność, kompatybilność itp.) wysyłać można też bezpośrednio na naszą skrzynkę e-mail (sklep@inter-instal.com). Zachęcamy także do wizyty w naszym stacjonarnym sklepie, który zlokalizowany jest przy ulicy Sieniutowej 37 w wielkopolskiej miejscowości Zduny.

Termostaty chłodnicze – opcje dostawy

Dzięki automatycznie aktywowanej dla każdego zamówienia o wartości przekraczającej 40 złotych brutto usłudze INTERsmart nie trzeba płacić za dostawę do paczkomatów inPost lub przesyłkę kurierem DPD czy UPS. Starając się zapewnić najwyższy poziom obsługi Klienta, usługa INTERsmart obejmuje też przesyłki rozliczane za pobraniem. Wszystkie zamówienia odebrać można także bezpłatnie w naszym stacjonarnym sklepie od poniedziałku do soboty we wspomnianych wcześniej godzinach pracy. 

Jak działają profesjonalne termostaty chłodnicze?

Niemalże każdy nowoczesny termostat swoje działanie opiera na zaawansowanym układzie elektronicznym, który na podstawie informacji z czujników automatycznie reguluje tryb pracy urządzenia. W praktyce pozwala przykładowo na utrzymywanie przez cały dzień odpowiedniej temperatury w lodówce albo kabinie pojazdu.

Jakie termostaty chłodnicze dostępne są w ofercie Inter-Instal?

Wszystkie termostaty chłodnicze, które dostępne są w ofercie Inter-Instal zostały starannie wyselekcjonowane pod kątem najwyższej jakości rozwiązań. Nasz asortyment w tej kategorii składa się przede wszystkim z szerokiej gamy zróżnicowanych docelowym przeznaczaniem produktów takich jak:

  • termostat przeciwzamrożeniowy,
  • termostat lodówkowy,
  • termostat schładziarki,
  • termostat chłodziarki,
  • termostat zamrażarki.v

Do czego służy termostat przeciwzamrożeniowy?

Termostat przeciwzamrożeniowy niezbędny jest niemalże we wszystkich instalacjach klimatyzacyjnych, ponieważ to właśnie on odpowiedzialny jest za zabezpieczenie nagrzewnic oraz wentylatorów przed zamarznięciem. Sprzęt tego typu wykorzystywany jest do bezpośredniego albo pośredniego (poprzez styczniki) sterowania urządzeniami elektrycznymi. Inwestycja w profesjonalny termostat przeciwzamrożeniowy to jeden z najłatwiejszych sposobów na uniknięcie problemów związanych z negatywnym oddziaływaniem niskich temperatur na podzespoły instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych.

Czy termostat jest w stanie zoptymalizować zużycie energii elektrycznej?

Nowoczesne termostaty chłodnicze w połączeniu z nawet najprostszym programatorem są w stanie zoptymalizować zużycie energii elektrycznej. To właśnie dzięki nim urządzenia takie jak lodówki, schładzarki, chłodziarki czy zamrażarki utrzymują automatycznie odpowiednią temperaturę bez konieczności ciągłego pobierania prądu z sieci. Niesprawny termostat powinno się jak najszybciej wymienić na nowy, ponieważ może to uniemożliwiać skutecznie efektywne użytkowanie systemu chłodzenia w danej instalacji albo prowadzić do poważniejszych awarii. Warto zwrócić uwagę, iż ze względu na dosyć skomplikowaną konstrukcję termoregulatorów, naprawa zazwyczaj nie wchodzi w grę. W przypadku bardziej złożonych usterek jest ona po prostu obarczona zbyt wysokim ryzykiem niepowodzenia, co wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami oraz straconym czasem. Z tego też powodu zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w nowy i pełni sprawny termostat.

Termostaty chłodnicze – na co trzeba zwrócić uwagę podczas samodzielnego montażu?

Samodzielna wymiana termostatu nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ proces ten wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale także i profesjonalnych narzędzi. Trzeba zaznaczyć tu też, iż w przypadku większości urządzeń i instalacji chłodniczych samodzielna ingerencja w elektryczną i mechaniczną warstwę podzespołów może wiązać się z utratą gwarancji producenta. Mając na względzie bezpieczeństwo użytkowania oraz montażu zdecydowanie lepiej skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych fachowców. Jeśli chodzi o termostaty chłodnicze, z pewnością jednym z najbardziej delikatnych elementów jest cienka i długa rurka o wąskim przekroju zwana kapilarą. Dzięki specjalistycznym narzędziom oraz technicznej wiedzy profesjonalistów nie trzeba podejmować ryzyka związanego z nieumyślnym uszkodzeniem naprawianego urządzenia.

Termostaty elektroniczne, regulowane, termostat klimatyzacji, przeciwzamrożeniowy