Menu

9875295 BALOMETR TESTO 420
search
  • 9875295 BALOMETR TESTO 420

9875295 BALOMETR TESTO 420

0,00 zł
0,00 zł brutto
0,00 zł netto
Brutto
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
9875295 BALOMETR TESTO 420

9875295 BALOMETR TESTO 420

Akceptuję zasady polityki prywatności  

9875295
Producent:

testo 420 - balometr

Cechy charakterystyczne:
Balometr służący do pomiarów natężenia przepływu powietrza, temperatury i wilgotności na  kratkach i anemostatach 
Imponująco niska waga – tylko 2.9 kg 
Precyzyjne pomiary przepływu powietrza nawet na anemostatach wirowych dzięki wbudowanej prostownicy strumienia powietrza  
Szybka i prosta konfiguracja, wygodna praca, wymienne rękawy pomiarowe oraz tworzenie raportów na miejscu dzięki aplikacji mobilnej 

Balometr testo 420 jest przeznaczony do pomiaru przepływu powietrza na kratkach wentylacyjnych, w tym anemostatach wirowych. Wyjątkowa lekkość, wymienne rękawy pomiarowe, aplikacja mobilna gwarantuje wygodną pracę i pozwala wypełnić wytyczne i normy dotyczące jakości powietrza w systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Opis produktu
Balometr testo 420 przeznaczony do pomiarów na większych kratkach wentylacyjnych, w tym anemostatach wirowych, pozwala w szybki i prosty sposób wypełnić wytyczne i normy dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach o dużej kubaturze. Dostarcza rzetelnych danych do przeprowadzenia obliczeń na temat całkowitego strumienia objętości przepływu w systemach HVAC, w szczególności  w szpitalach, biurowcach i budynkach komercyjnych.

Wysoka dokładność pomiarów na anemostatach wirowych dzięki wbudowanej prostownicy strumienia powietrza.

Natężenie przepływu powietrza jest podstawowym parametrem mierzonym na anemostatach wirowych. Częstą przyczyną niepoprawnego pomiaru przepływu powietrza, więc i związanego z nim wydatku, są zawirowania strumienia na wylotach z anemostatów.

Balometr testo 420 pozwala znacząco zredukować błędy pomiarowe. Zintegrowana prostownica strumienia powietrza uspokaja turbulencje, zamieniając aktualny strumień powietrza w praktycznie jednolity przepływ. Umożliwia to dokładne wyznaczenie strumienia objętości przepływu w przedziale od 80 do 3,500 m3/h.

Wyjątkowo lekki balometr, który w szybki i prosty sposób można przygotować do pracy.

Balometr testo 420 z ergonomicznymi uchwytami oraz ruchomym wyświetlaczem jest zaskakująco lekki – waga poniżej 2.9 kg. Oznacza to, że częste wykonywanie pomiarów  przepływu powietrza stanie się komfortowe, a wyniki pomiarów będą rzetelne. Natomiast zapis danych pomiarowych jest uproszczony do minimum dzięki prostej w obsłudze klawiaturze.

Balometr testo 420 jest oferowany ze standardowym rękawem pomiarowym o wymiarach 610x610mm. Jako wyposażenie opcjonalne, w przypadku, kiedy konieczne jest wykonanie pomiarów na kratkach o innym rozmiarze, w ofercie znajdują się również inne rękawy o następujących wymiarach: 360x360mm, 305x1220mm, 610x1220mm. Pomocnym staje się również teleskopowy statyw o maksymalnym zasięgu 3,3m, dzięki czemu zostaje uproszczony do minimum dostęp do anemostatów zainstalowanych wysoko.

Balometr testo 420 można w szybki i prosty sposób przygotować do pracy dzięki prętom napinającym pasującym do oznaczonych gniazd. Bezpieczny transport i przechowywanie balometru zapewnione jest dzięki walizce z kółkami, która dostarczana jest w standardzie.

Tworzenie raportów pomiarowych na miejscu oraz przesyłanie ich pocztą elektroniczną za pośrednictwem aplikacji mobilnej

Skorzystaj z dodatkowych, praktycznych funkcji i pobierz darmową aplikację mobilną. Aplikacja mobilna umożliwia nawiązanie połączenia pomiędzy balometrem testo 420 a urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfony lub tablet za pośrednictwem Bluetooth. Urządzenie mobilne może być w takim przypadku użyte jako dodatkowy wyświetlacz lub pilot do zdalnego sterowania. Jest to szczególnie przydatna funkcja w przypadku korzystania ze statywu podczas wykonywania pomiarów.

Aplikacja mobilna umożliwia wykonanie pomiaru on-line przy użyciu funkcji start i stop oraz  zapisywanie danych pomiarowych w formacie txt. Ponadto można utworzyć raport z pomiarów bezpośrednio na miejscu, wykorzystując odpowiedni szablon zawierający taki informacje jak dane klienta, zmierzone wyniki strumienia objętości przepływu oraz ilość wymian dla danego pomieszczenia. Następnie utworzony protokół pomiarowy można przesłać za pośrednictwem poczty e-mail. Oszczędza to znaczną ilość czasu, a więc zwiększa efektywność pracy.

Balometr testo 420 z odłączanym manometrem różnicowym – przegląd możliwości

Balometr testo 420 przeznaczony do pomiarów przepływu powietrza w systemach HVAC wyposażony jest w wyświetlacz z wbudowanym elektronicznym manometrem różnicowym. Wyświetlacz można pochylać w zależności od sposobu wykorzystania balometru lub można go odczepić w celu wygodnego odczytu wyników.

Balometr testo 420 pozwala zmierzyć wszystkie istotne parametry układu wentylacyjnego takie jak: prędkość przepływu i natężenie przepływu powietrza, ciśnienie absolutne, temperaturę i wilgotność powietrza. Funkcja automatycznego zerowania sensora różnicy ciśnień zapewnia wysoką dokładność zwłaszcza w niskim zakresie pomiarowym.

Wszystkie dane pomiarowe są wyświetlane w czytelny sposób na dużym, podświetlanym wyświetlaczu graficznym LCD. W celu wykonania analizy danych pomiarowych oraz przygotowania dokumentacji, dane są zapisywana w pamięci urządzenia, a protokoły pomiarowe mogą być przygotowane na miejscu za pomocą aplikacji mobilnej. Zarządzanie danymi odbywa się w bardzo prosty sposób na komputerze PC dzięki funkcji plug&play bez żadnego dodatkowego oprogramowania.

Balometr testo 420 i jego wbudowany układ pomiarowy, został opracowany nie tylko do pomiarów natężenia przepływu powietrza na kratkach i anemostatach większych rozmiarów, ale również do pomiaru ciśnienia, prędkości przepływu i wydatku powietrza w kanałach wentylacyjnych. Oznacza to, że można zaoszczędzić na zakupie dodatkowych urządzeń do tego celu.

Należy jedynie podłączyć spiętrzającą rurkę Pitota do odłączonego manometru i wykonać pomiar. Funkcje takie jak uśrednianie wielopunktowe lub czasowe oraz możliwość wprowadzenia przekroju kanału wspierają wykonanie pomiaru w kanale wentylacyjnym.  

Zakres dostawy
Balometr testo 420, rękaw 610 x 610 mm, 5 prętów napinających, przewód USB, baterie, wózek transportowy, fabrycznym protokołem kalibracyjnym.

Dane techniczne:
Pomiar temperatury - NTC
Zakres pomiarowy: -20 do +70 °C
Dokładność: ±0,5 °C (0 do +70 °C)
±0,8 °C (-20 do +0 °C)
Rozdzielczość: 0,1 °C
Czas reakcji t99: 45 sek. (t90)
Wilgotność - czujnik pojemnościowy
Zakres pomiarowy: 0 do 100 %RH
Dokładność: ±1,8 %RH + 3 % mierz.wart. przy +25 °C
(5 do 80 %RH)
Rozdzielczość: 0,1 %RH
Różnica ciśnień - piezorezystywna
Zakres pomiarowy: -120 do +120 pa
Dokładność: ±2 % mierz.wart. + 0,5 pa at +22 °C, 1013 hPa
Rozdzielczość: 0,001 pa
Czas reakcji: 1 sek. (t90)
Ciśnienie absolutne
Zakres pomiarowy: 700 do 1100 hPa
Dokładność: ±3 hPa
Rozdzielczość: 0,1 hPa
Czas reakcji: 1 sek.
Objętość
Zakres pomiarowy: 40 do 4000 m³/godz.
Dokładność: ±3 % mierz.wart. + 12 m³/godz. przy +22 °C
1013 hPa (85 do 3500 m³/godz.)
Czas reakcji: 1 sek. (t90)
Rozdzielczość: 1 m³/godz.
Ogólne dane techniczne
Waga: 2900 g
Wymiary: 610 x 610 mm (Standardowy rękaw)
Temperatura pracy: -5 do +50 °C
Wymagania systemowe: wymaga iOS 12.0 lub nowszy; wymaga systemu Android 6.0 lub nowszego; wymagane urządzenie mobilne z Bluetooth 4.0
Wytyczne EU: EU-dyrektywa 2014/30/EU
Typ baterii: AA bateria mignon (AlMn)
Żywotność baterii: 40 h
Rozmiar wyświetlacza: 3,5 cala
Funkcje wyświetlacza: Matryca graficzna
Podświetlenie wyświetlacza: z podświetleniem
Interfejs: Micro-USB; wymaga mobilnego urządzenia przenośnego z Bluetooth®
Wymiana danych: Bluetooth®
Zasięg radiowy: 10 m
Pamięć: 2 GB (wewnętrzna)
Temperatura składowania: -20 do +60 °C

Numer katalogowy: 9875295 

Nazwa Czas wysyłki Cena
Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Za darmo!
Paczkomaty inPost 1 dzień roboczy 9,99 zł
Kurier DPD 1 dzień roboczy 12,99 zł
Kurier DPD za pobraniem 1 dzień roboczy 16,99 zł
Kurier InPost 1 dzień roboczy 20,00 zł

* Dla zakupów powyżej 40,00 zł darmowa wysyłka!