Produkty marki Value - pompy próżniowe, wagi, stacje odzysku

Jest 90 produktów.

Pokazano 1-50 z 90 pozycji

Pompy próżniowe Value – do czego służą?

Stan próżni jest trudny do osiągnięcia w naturalnych warunkach, choć w wielu procesach przemysłowych jest potrzebny. Przede wszystkim montaż i serwis systemów klimatyzacji wymaga zastosowania podciśnienia, często zbliżonego do próżni. W takich sytuacjach dobrym wyborem będzie pompa Value. Wysoka jakość urządzeń z tej grupy i ich trwałość potwierdza długa gwarancja oraz renoma producenta.

Tworzenie próżni to proces, który powstaje w wyniku pracy łopatek wirnika zainstalowanego w pompach. Ich ruch wywołuje porywanie cząsteczek gazów z pojemnika. W przypadku systemów klimatyzacji pobierane jest powietrze z wnętrza komory chłodniczej. Dzięki temu usuwana jest wilgoć i zanieczyszczenia powstałe w trudno dostępnych miejscach układu. Pompy można stosować przy układach klimatyzacji samochodowej oraz zapewniającej odpowiednią temperaturę w budynkach.

Poza samymi pompami próżniowymi Value istotne są również inne akcesoria wspierające same pompy. Próżniowe pompy Value często wyposażone są w dodatkowe akcesoria, które ułatwią przeprowadzenie procesu serwisowania lub instalacji klimatyzacji. Co ciekawe, można sięgnąć nie tylko po części wymienne, ale także gotowe zestawy dedykowane serwisom klimatyzacji.

czytaj więcej

Najważniejsze cechy pompy Value

Wysoka jakość urządzeń wynika nie tylko z trwałych materiałów użytych do produkcji, ale również unikalnych projektów. Każda produkowana przez Value pompa próżniowa wyposażona jest w wakuometr, czyli urządzenie wskazujące poziom podciśnienia. Dodatkowo maszyny mają zawór zwrotny, który zabezpiecza przed cofaniem się oleju z układu. Dzięki temu gazy mogą być skutecznie usuwane, pozostawiając przestrzeń suchą i czystą.

Urządzenia różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim wydajnością. Określona jest ona za pomocą ilości litrów powietrza przepuszczonego przez układ w czasie minuty. Najmniejsze pompy zgromadzone w tej grupie mają wydajność 51 litrów na minutę. Najbardziej wydajne dochodzą do poziomu prawie 300 l/min. Określając charakter wykonywanych prac i zapotrzebowanie, łatwiej będzie dobrać urządzenia o odpowiedniej wydajności.

Value pompa – jak ją stosować?

Stosowanie pomp próżniowych Value nie jest trudne, jednak wymaga zachowania pewnych zasad. Przede wszystkim fabrycznie nowe urządzenia należy napełnić olejem do poziomu wyznaczonego na obudowie. Zanim przewód zasilający pompę zostanie podłączony do sieci, należy sprawdzić, czy wyłącznik jest w pozycji wyłączenia. Następnie podłącza się urządzenie do instalacji klimatyzacji i po sprawdzeniu szczelności układu można włączyć pompę.

Proces wytwarzania próżni w małych układach może następować bardzo gwałtownie. Szczególnie ryzykowne może być zastosowanie pompy o dużej sprawności do małych pojemników. Dlatego cały proces należy obserwować i kontrolować. Po zakończeniu pompę trzeba wyłączyć i zakręcić wszystkie zawory oraz zamontować przesłony. Olej wewnątrz urządzenia zawsze powinien być czysty, dlatego po zakończeniu pracy warto opróżnić zbiornik.