Menu

Środki chemiczne, preparaty, płyny, oleje do klimatyzacji

Aktywne filtry

Inter Instal jest dystrybutorem chemii stosowanej w chłodnictwie, klimatyzacji, motoryzacji oraz przy lutowaniu miedzi i aluminium.
W swojej bogatej ofercie mamy czynniki chłodnicze – R134a, R32, R1234yf, R410a, R404, izobutan R600, propanR290, azot oraz tlen techniczny, czyli gazy niezbędne podczas lutowania.
W asortymencie chemii do chłodnictwa i klimatyzacji oferujemy produkty renomowanego włoskiego producenta ERRECOM, amerykańskiego Nu-Calcon, Scorpion Climate, . W naszym portfolio można wyróżnić oleje chłodnicze PAG46, PAG100, POE32, POE68, oleje do pomp próżniowych Errecom i CPS, barwniki UV, płyny do płukania klimatyzacji Errecom Alpha i Belnet, środki do regeneracji filtrów DPF i FAP, płyny do odgrzybiana ultradźwiękowego Errecom Atom, środki zapachowe Errecom Interior Pourifier, środki do czyszczenia skraplaczy i parowników w tym Errecom Evaporator Cleaner, Clench, Sword, Jab, Best Acid Condenser Cleaner, uszczelniacze układów klimatyzacji Errecom EXTREME, SealUp, wykrywacze nieszczelności w płynie.
W przypadku chemii wykorzystywanej podczas lutowania posiadamy: topniki AMASAN i CASTOLIN, kalafonie, pasty do lutowania, pasty antycieplne, żele ochronne i inne.

Chemia stworzona z myślą o klimatyzacji i ogólnie pojętym chłodnictwem pozwala utrzymać instalacje w dobrym stanie technicznym przez możliwie najdłuższy czas. Poprawia też ich parametry użytkowe podczas eksploatacji. Dlatego profesjonalne środki chemiczne do chłodnictwa i klimatyzacji są tak istotne dla każdego, komu zależy na czerpaniu maksymalnych korzyści z posiadanego przez siebie systemu. Polecamy wobec tego naszą ofertę.

czytaj więcej

Wysokiej jakości chemia serwisowa

Do sklepu Inter-Instal trafiają wyłącznie sprawdzone produkty. Nie inaczej wygląda to w przypadku prezentowanych środków. Należą one do najchętniej wykorzystywanych preparatów nie tylko w Polsce, ale również całej Unii Europejskiej. Ich producenci zyskali uznanie dzięki wysokiej klasy składnikom, przystępnym cenom oraz trwałości rozwiązań. Środki do klimatyzacji są przy tym całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ nie zawierają trujących substancji, które mogłyby zaszkodzić postronnym osobom. Wystarczy stosować je zgodnie z zaleceniami, aby osiągnąć pożądane efekty.

Postawiliśmy na sprawdzonych producentów. Wśród nich znajdują się takie marki jak Castolin, Errecom czy Loxeal. Są one znane każdemu, kto kiedykolwiek szukał sprawdzonych i wysokogatunkowych preparatów. Płyn do klimatyzacji tej klasy producentów poradzi sobie w każdych warunkach. Jest też kompatybilny ze stanowczą większością urządzeń. Nie trzeba więc martwić się, że zakupiony preparat do klimatyzacji wpłynie negatywnie na funkcjonowanie jednostki wewnętrznej bądź zewnętrznej.

Środki chemiczne do chłodnictwa i klimatyzacji w naszej ofercie

Aby klimatyzacja działała w najlepszy możliwy sposób, potrzebuje co najmniej kilku produktów i regularnej konserwacji przy ich użyciu. Najważniejsza chemia serwisowa to:

  • czynniki chłodnicze do uzupełniania poziomu substancji w urządzeniu,
  • gazy techniczne odpowiadające za ważne procesy zachodzące w klimatyzacji,
  • oleje chłodnicze niezbędne do redukcji tarcia pomiędzy elementami mechanicznymi.

Oprócz tego każda klimatyzacja powinna być odpowiednio czyszczona, aby zapobiegać gromadzeniu się szkodliwych bakterii i innych drobnoustrojów we wnętrzu urządzenia. W przeciwnym wypadku użytkownicy systemu chłodzącego pomieszczenia mogą być narażeni na nieprzyjemności związane z chorobami wywoływanymi np. wirusami ukrywającymi się w jednostce wewnętrznej. Czyszczący preparat do klimatyzacji powinien być więc zawsze pod ręką podczas serwisowania. Dostępne w naszej ofercie produkty mają ponad 99-procentową skuteczność w usuwaniu bakterii i wirusów.

Jako uzupełnienie serwisu warto zastosować środki odgrzybiające. Nieużywana w okresie zimowym klimatyzacja może stać się dobrym miejscem do rozwoju grzybów i pleśni. Gdy to się stanie, należy sięgnąć po fachowe rozwiązania. Odgrzybiające środki do klimatyzacji są niezwykle skuteczne, a przy okazji zostawiają ochronną powłokę. Dzięki temu zapobiegają powrotowi niepożądanych organizmów – przy założeniu, że wnętrze urządzenia będzie regularnie konserwowane przy użyciu pozostałych preparatów. Z kolei pozbycie się nieprzyjemnych zapachów jest możliwe dzięki przeznaczonym do tego środkom, które również znajdują się w naszej ofercie.

Polecamy też uwadze wykrywacze nieszczelności w płynie. Ta chemia serwisowa pomaga w lokalizacji wycieku, co ogranicza koszt związany z naprawami i przyspiesza ich ukończenie.

Cena preparatów do klimatyzacji

Gwarantujemy najlepszy stosunek ceny do jakości. Jest to możliwe dzięki korzystnym umowom z producentami oraz dostawcami. W efekcie nasi klienci otrzymują profesjonalne rozwiązania w najniższej rynkowej cenie. Ponadto można być pewnym, że chemia serwisowa jest przechowywana, a następnie transportowana w odpowiednich warunkach.

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą zachęcamy do przejrzenia niniejszej kategorii, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Odpowiemy na każde pytanie związane ze środkami chemicznymi do chłodnictwa i klimatyzacji.

Środki chemiczne do chłodnictwa i klimatyzacji, preparaty, płyny i chemia serwisowa