Menu

Ogrzewanie i wentylacja pojazdów

Aktywne filtry

W ofercie Inter-Instal znaleźć można nie tylko części i podzespoły systemów ogrzewania oraz wentylacji, ale także specjalistyczne narzędzia serwisowe i profesjonalne przyrządy pomiarowe. Asortyment naszego sklepu składa się z wyselekcjonowanych pod kątem najwyższej jakości produktów renomowanych marek, które pasować będą m.in. do maszyn oraz pojazdów JCB, Volvo, Bobcat, Komatsu, Caterpillar, Case, Claas, Fendt, Massey Ferguson, John Deere oraz New Holland.

czytaj więcej

Dlaczego wentylacja pojazdów musi być sprawna przez cały rok?

Obecnie ogrzewanie i wentylacja pojazdów zalicza się do standardu najtańszego wariantu wyposażenia samochodów osobowych i ciężarowych niezależnie od producenta. Obydwa te systemy nie bez przyczyny spotkać można też w przypadku zdecydowanej większości maszyn budowalnych i rolniczych. Kosztowna inwestycja w specjalistyczne pojazdy zwraca się dużo szybciej, jeśli są one w pełni eksploatowane. Mając na uwadze specyfikę polskiego klimatu, trzeba liczyć się z ryzykiem wystąpienia dłuższych okresów mrozu lub upału. Z tego też powodu ogrzewanie pojazdów musi być w pełni sprawne zarówno w sezonie jesiennym, wiosennym, jak i oczywiście zimowym. Jest to szczególnie istotne także z perspektywy bezpieczeństwa i komfortu operatorów maszyn budowalnych i zawodowych kierowców. Warto zwrócić też uwagę, iż ze względu na warunki, w jakich pracować muszą maszyny budowalne oraz rolnicze, nie można sobie pozwolić na sytuację, w której wentylacja pojazdów nie działa. Wbrew pozorom nie zawsze da się dostarczyć tlen do kabiny przy pomocy uchylonego okna, ponieważ technika ta nie chroni przed pyłem, kurzem, odłamkami, preparatami chemicznymi i innymi potencjalnie szkodliwymi czynnikami.

Ogrzewanie i wentylacja pojazdów – ile kosztują części w ofercie Inter-Instal?

Ceny oraz dostępność wszystkich części do ogrzewania i wentylacji pojazdów sprawdzić można samodzielnie na naszej stronie. W przypadku zainteresowania niedostępnym obecnie produktem prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z naszym działem sprzedaży, który specjalizuje się także w fachowym doradztwie technicznym. W kategorii takiej, jak ogrzewanie i wentylacja pojazdów, koszt większości rozwiązań zamyka się w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Widoczne na stronie ceny nie obejmuje oczywiście montażu oraz dostawy. Starając się zapewnić najwyższy poziom obsługi Klienta, wszystkie zamówienia o wartości przekraczającej 40 złotych brutto objęte są bezpłatną wysyłką we wszystkich wariantach dostawy. Dzięki automatycznie aktywowanej usłudze INTERsmart nie trzeba płacić za bezpośrednią dostawę kurierem (DPD lub UPS) lub wysyłkę do pobliskiego paczkomatu inPost.

Ogrzewanie pojazdów – jakie części dostępne są w naszej ofercie?

W kwestii takiej, jak ogrzewanie pojazdów osobowych, ciężarowych, rolniczych i maszyn budowlanych, oferujemy wysokiej jakości części, takie jak mechaniczne, ręczne i elektroniczne zawory ogrzewania, regulatory nagrzewnicy czy nagrzewnice kabin. Asortyment naszego sklepu obejmuje też specjalistyczne narzędzia serwisowe i diagnostyczne. To właśnie dzięki nim zarówno montaż, jak i serwis, może przebiegać sprawniej i bezpieczniej. Przykładem mogą być choćby elektroniczne wykrywacze nieszczelności w kabinie, jonizatory, ozonatory czy urządzenia do ultradźwiękowego odgrzybiania. Wszystkie te urządzenia potrzebne są choćby do tego, by wentylacja pojazdów wraz z ogrzewaniem nie zagrażały zdrowiu operatorów maszyn budowlanych podczas wielogodzinnej pracy.

Ogrzewanie i wentylacja pojazdów - części