Wentylatory i dmuchawy marki Spal

Aktywne filtry

Wentylatory Spal – urządzenia do systemów wentylacyjnych

Organizacja przepływu powietrza w wielu pomieszczeniach może być utrudniona. Brak okien, niesprzyjające wietrzeniu warunki atmosferyczne czy duża powierzchnia wymuszają zastosowanie odpowiednich urządzeń. Jednym z bardziej popularnych rozwiązań na rynku są wentylatory Spal, czyli wysokiej jakości urządzenia osiowe, wyposażone w wiatraki łopatkowe.

W tej grupie znajdują się wentylatory w wielu wariantach, różniące się nie tylko kształtem łopatek, ale także rozmiarami i przeznaczeniem. Najmniejsze urządzenia mają średnicę niespełna 100 milimetrów, z kolei największe można stosować na kanałach o średnicy dochodzącej do 400 milimetrów. Pozwala to zastosować je w różnych instalacjach klimatyzacji, wentylacji lub nawet rekuperacji. Najmniejszy wentylator chłodnicy może być wykorzystywany w domach mieszkalnych czy pomieszczeniach biurowych.

czytaj więcej

Właściwości wentylatorów osiowych Spal

Zgromadzone w tej grupie wentylatory osiowe to urządzenia charakteryzujące się wysoką jakością oraz trwałością. Do produkcji śmigieł i całej obudowy wykorzystano solidne materiały, które nie ulegną uszkodzeniu nawet w wyniku przypadkowych uderzeń. Układ mechaniczny i sterowanie urządzeniami są przystosowane do pracy ciągłej w instalacjach klimatyzacji. Dlatego wybierając urządzenia Spal można uniknąć częstych, długotrwałych i kosztownych prac serwisowych.

Każdy wykonywany przez Spal wentylator jest wyposażony w przewód elektryczny, umożliwiający podłączenie zasilania. Urządzenia mogą być wyposażone w silniki pracujące na instalacji 12V lub 24V. Często urządzenia o podobnych rozmiarach dostępne są w dwóch wariantach, co znacznie ułatwia wybór.

Z punktu widzenia instalacji klimatyzatora czy rekuperatora istotny jest kierunek przepływu powietrza. Wśród urządzeń znajduje się zarówno wentylator tłoczący, jak i ssący. Ten pierwszy wariant przeznaczony jest do wpuszczania powietrza świeżego lub o odpowiedniej zadanej temperaturze. Z kolei wentylator ssący pobiera z pomieszczenia powietrze zużyte.

Jak dobrać wentylator osiowy do rozmiarów pomieszczenia?

Jedną z najistotniejszych cech wentylatorów jest strumień powietrza, jaki może być przepuszczany przez urządzenie. W dokumentacji technicznej określany jest w metrach sześciennych powietrza, jakie przetłoczy wentylator w ciągu godziny. To ten parametr będzie najbardziej istotny z punktu widzenia wyboru wentylatora osiowego i zastosowania go w konkretnym pomieszczeniu.

Skąd wiadomo, jakiego urządzenia potrzebuje dane pomieszczenie? Obliczenia można dokonać samodzielnie oceniając kubaturę pomieszczenia, w którym znajdzie się wentylator. Wartość podaną w metrach sześciennych należy pomnożyć przez współczynnik nazywany krotnością wymiany powietrza. Dla różnych pomieszczeń ma on inną wartość. W łazienkach, ubikacjach czy kuchniach krotność mieści się między 5 a 10, z kolei w pomieszczeniach mieszkalnych jest to nawet poniżej 2. Następnie nie pozostaje nic innego, jak pomnożyć kubaturę, przez krotność wymiany powietrza i uzyskamy minimalną wartość strumienia powietrza dla wentylatorów Spal.

Nowoczesne dmuchawy marki SPAL

Z pomocą zamontowanego w samochodzie układu klimatyzacji można nie tylko schłodzić powietrze, co przynosi ukojenie w upalne dni, ale również zapobiec gromadzeniu się dużej ilości wilgoci. W efekcie nie powstają warunki, które sprzyjałyby rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Trudno więc nie docenić roli, jaką pełni dobrze funkcjonujący system klimatyzacji. Nie obędzie się on bez dmuchawy SPAL, czyli jednego z najlepszych produktów dostępnych na rynku. Nasza oferta z pewnością zainteresuje wszystkich, którzy potrzebują sprawdzonych rozwiązań w zakresie klimatyzacji samochodowej.

Jak działa dmuchawa SPAL?

Zasada działania dmuchawy jest wyjątkowo prosta. Odgrywa ona kluczową rolę dla całego układu. Poprzez urządzenie wtłaczane jest gorące lub zimne powietrze do wnętrza, co reguluje temperaturę kabiny. To właśnie dzięki dmuchawie jest możliwe funkcjonowanie systemu. Jakakolwiek jej awaria czy obniżona wydajność sprawia, że schłodzone powietrze nie może dostać się do środka lub – w razie potrzeby – zostać wypuszczone.

Zalety dmuchaw marki SPAL

Nie wszystkie urządzenia można pochwalić za dużą wydajność oraz przepustowość. Największe korzyści przynosi oczywiście inwestycja w sprawdzoną, ale też uznaną wśród klientów markę. Dmuchawy SPAL spełniają powyższe warunki. Zaufały im już tysiące klientów. Było to możliwe dzięki wielu zaletom, którymi cechują się urządzenia. Wśród nich należy wymienić m.in.:

  • wysoką moc,
  • duży strumień powietrza,
  • kilka stopni regulacji,
  • nowoczesny rodzaj rezystora,
  • energooszczędność,
  • niski opór.

To sprawia, że dmuchawy marki SPAL nie przyczyniają się w znaczący sposób do wygenerowania wyższego spalania. Dzięki temu kierowcy mogą zaoszczędzić pieniądze na kosztach eksploatacyjnych swoich aut. Poza tym są one przystosowane do intensywnego użytkowania. Oznacza to przede wszystkim niemal całkowitą bezawaryjność, a to wiąże się bezpośrednio z wydłużoną żywotnością. Inwestycja w dmuchawę stworzoną z wysokogatunkowych materiałów pozwala cieszyć się klimatyzacją przez możliwie najdłuższy czas.

Warto przy tym podkreślić, że dmuchawy SPAL nadają się do każdego rodzaju pojazdów. Producent oferuje bowiem dwie wersje: 12 V oraz 24 V. W związku z tym urządzenia sprawdzą się zarówno w samochodach osobowych, jak i maszynach rolniczych czy ciężarówkach.

Dmuchawy SPAL w świetnej cenie

Z powodu istotnej funkcji pełnionej przez dmuchawę, mogą one kosztować sporo pieniędzy. Jednak dzięki naszej pomocy dostęp do urządzenia nie musi być drogi. Udostępniamy kilkadziesiąt różnych modeli uznanego na świecie producenta w atrakcyjnie niskiej cenie. Dzięki temu każdy kierowca może skorzystać z najlepszej oferty markowego sprzętu.

Zachęcamy do składania zamówień na dmuchawy SPAL wszystkich zainteresowanych wysokiej jakości rozwiązaniami w tej dziedzinie. W przypadku pojawienia się wątpliwości dotyczących ceny, wysyłki czy parametrów zamawianego produktu, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Z pewnością będziemy w stanie odpowiedzieć na każde pytanie.