1. VALUE

VALUE to światowy lider w produkcji narzędzi serwisowych dla branży HVACR.

Firma istnieje na rynku od 1996 roku, aktualna powierzchnia hal produkcyjnych oraz pomieszczeń biurowych to 41 800 m2. Firma zatrudnia ponad 670 osób, w tym szerokie grono inżynierów w dziedzinie mechaniki, techniki wytwarzania próżni, silników elektrycznych oraz specjalistów w dziedzinie kontroli jakości.

Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości pomp próżniowych o szerokim zastosowaniu oraz stacji odzysku czynnika chłodniczego. W ofercie firmy znajdziemy również: elektroniczne wagi, zestawy manometrów oraz szeroką gamę narzędzi do obróbki rur miedzianych.


2. SHINEYEAR

2- SHINEYEAR.png

Shineyear ma ponad 30 lat doświadczenia w branży HVACR, specjalizuję się w produkcji narzędzi do montażu i serwisu urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.
Markę wyróżnia niska cena przy zachowaniu dobrej jakości produktów.


3. BLACK DIAMOND

3-%20BD.png

BLACK DIAMONDS TOOLS to narzędzia do serwisu urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych najwyższej jakości. BLACK DIAOND TO producent z ponad 20 letnim doświadczeniem.

Narzędzia charakteryzują się nowatorskim i ergonomicznym wzornictwem oraz dbałością o szczegóły. Jakość, cele i innowacje, to podstawowe założenia rozwoju firmy Black Diamond Tools.


4. REFCO

4-%20REFCO.png

Szwajcarska firma REFCO została założona w 1972 roku i z powodzeniem przekształciła się z małej firmy w znanego na całym świecie renomowanego dostawcę produktów i komponentów chłodniczych.

Produkty REFCO wyróżnia najwyższa jakość. Dzięki stosowanym technologią zapewniają gamę produktów niezrównanych pod względem trwałości i niezawodności.

Dzięki sukcesowi na rynku firma mogła się rozwijać i jest dziś liderem na wielu rynkach światowych.


5. TESTO

5- TESTO.png

Oferowane przez TESTO przyrządy pomiarowe produkowane są według restrykcyjnych standardów jakościowych, które dostarczają użytkownikom najwyższą precyzję i stabilność pomiaru, funkcjonalność oraz łatwość użytkowania. 

TESTO szeroki wachlarz urządzeń i rozwiązań pomiarowych dla wielu obszarów zastosowań między innymi:
HVAC/R: ogrzewnictwo, wentylacja, klimatyzacja, chłodnictwo
Przemysł spożywczy: produkcja dystrybucja, składowanie, sprzedaż
Gastronomia: automatyczny system zarządzania jakością w sieciach restauracji
Przemysł farmaceutyczny: produkcja dystrybucja, składowanie, sprzedaż
Termowizja: audyty energetyczne, zarządzanie obiektami, pomiary parametrów elektrycznych, monitoring produkcji

Testo to ekspert w dziedzinie pomiarów wielu parametrów, między innymi: temperatura, wilgotność, prędkość przepływu powietrza, analiza spalin, ciśnienie, natężenie światła, pH.


6. ROTHENBERGER

6-%20ROTHENBERGER.png

ROTHENBERGER od ponad 60-ciu lat projektuje, produkuje i dostarcza narzędzia, maszyny i urządzenia dla instalatorstwa, chłodnictwa i sektora rurociągów. Jako partner preferowany przez profesjonalnych użytkowników, ROTHENBERGER oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie instalacji rur oraz związanych z nimi prac serwisowych i konserwacyjnych. 

7. CPS

7- CPS.png

Profesjonalne narzędzia serwisowe  do klimatyzacji i chłodnictwa firmy CPS. Kompleksowa oferta na niezbędne wyposażenie techniczne każdego serwisanta i firmy z sektora HVAC.


8. ERRECOM


8-%20ERRECOM.png

Firma Errecom posiada najbogatszą ofertę produktową chemii dla chłodnictwa i klimatyzacji oraz olejów chłodniczych na rynku. Dzięki niespotykanemu zaangażowaniu, znajomości potrzeb rynku chłodniczego oraz ciągłemu rozwojowi swoich laboratoriów, firma Errecom dostarcza produkty unikalne pod względem zastosowania, jak również pod względem formuły chemicznej.


9. MAROLEX


Marolex jest firmą specjalizującą się w produkcji opryskiwaczy akumulatorowych i ręcznych w 2 liniach: opryskiwacze techniczne i opryskiwacze ogrodowe.

W naszej ofercie posiadamy urządzenia akumulatorowe, ręczne, ciśnieniowe i plecakowe o pojemnościach od 0.5l do 20 litrów, jak również szeroki wybór lanc, dysz oraz części ułatwiających pracę.

Firma Marolex Sp. z o.o. jesteśmy polskim producentem najwyższej jakości opryskiwaczy. Istniejemy od 1987 roku i jesteśmy w 100% polską firmą.

Sukces naszych produktów zawdzięczamy niewątpliwie zastosowanym przy ich produkcji technologiom i ostremu reżimowi przy kilkupoziomowej kontroli jakości.

Wyprzedzamy konkurencję dzięki takim innowacjom jak: opryskiwacze z wyjmowanym akumulatorem litowo-jonowym, lanca z systemem zabezpieczającym dostawaniu się do niej zanieczyszczeń (APS-system), czy bezotworowej konstrukcji zbiorników.

Udzielamy 5-letniej gwarancji na wszystkie zbiorniki ciśnieniowe, wykonane ze specjalnych przewidzianych do tych celów, wytrzymałych i odpornych tworzyw kopolimerowych.

Wierzymy, iż opryskiwacze Marolex spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników oraz będą służyć Państwu przez wiele lat.


10. SPIN TOOLS

10-%20SPIN%20TOOLS.png

SPIN TOOLS narzędzia wykorzystują innowacyjną technologię do szybkiego kielichowania i rozszerzania rur miedzianych i aluminiowych.

Narzędzia SPIN wykorzystują wysoką temperaturę (przez tarcie), aby rozszerzyć rurki, całkowicie unikając utwardzania.


11. ARMACELL

11-%20ARMACELL.png

Armacell Poland Sp. z o.o. jest światowym liderem w produkcji elastycznych izolacji technicznych. Oferuje szeroką gamę produktów izolacyjnych na bazie tworzyw sztucznych.

Izolacje te powszechnie stosowane są w technice chłodniczej, klimatyzacyjnej i wentylacji oraz jako izolacje termiczne instalacji sanitarnych i grzewczych. Dzięki swoim unikalnym właściwościom zapobiegają kondensacji pary wodnej oraz stratom energii.

Firma Armacell Poland uzyskała w 2011 roku międzynarodowy certyfikat zarządzania środowiskowego ISO 14001:2004.

12. RODIGAS

12-%20RODIGAS.PNG

Certyfikowane produkty i procesy marki ROGIGAS są najlepszą gwarancją jakości, którą możemy ci zaoferować.

Aby odpowiedzieć pozytywnie na coraz bardziej wymagające wymagania rynku i chronić naszych klientów i konsumentów, firma RODIGAS zdecydowała się certyfikować swoje produkty przez wiodące uznane na arenie międzynarodowej organizacje, takie jak TÜV Rhinland, TÜV Sud i Vincotte.


13. CASTEL ENGINEERING

13-%20CE.PNG

Założona w 1986 roku firma Castel Engineering oferuje wieloletnie doświadczenie w produkcji części z tworzyw sztucznych i profili dla przemysłu chłodniczego.

Zwłaszcza akcesoria do chłodni, zamrażarek, pomieszczeń czystych, a także akcesoria do instalacji klimatyzatorów dzielonych.

Akcesoria montażowe do klimatyzacji split: wsporniki, korytka instalacyjne, odprowadzenia skroplin, przepusty.


15. PURUS

14-%20PURUS.png

Purus jest wiodącym dostawcą instalacji sanitarnych z tworzyw sztucznych oraz armatury wykonanej ze stali nierdzewnej. Purus jest firmą zorientowaną na klienta, na jego wymagania dotyczące produktów i usług, które muszą być zaspokojone, a jeżeli to możliwe - przekroczone. Wszystkie produkty wykonane są z najwyższą starannością, z najlepszej jakości materiałów. Wszystkie oferowane rozwiązania są funkcjonalne i proste, ułatwiają pracę rozwiązując wiele problemów instalacyjnych. Ponadto Purus zawsze dostarcza produkty o atrakcyjnym i nowoczesnym wzornictwie.

Jakość, współpraca i rozwój są odpowiedzialnością wszystkich pracowników w Purus.

Jasny cel - poprawy jakości pracy oraz wsparcie procesów produkcji są określone i ciągle kontynuowane.

Poprzez nowe doświadczenia i analizowanie opinii, system zarządzania Purus jest nieustannie rozwijany na drodze ciągłych ulepszeń.

16. ASPEN PUMPS

15-%20ASPEN%20PUMPS.png

Od blisko 30 lat Grupa Aspen Pumps ma jedną misję: być mistrzem w zakresie innowacji, które ułatwią życie inżynierów. Grupa założona przez 3 inżynierów w 1992 roku rozwinęła się w nowoczesny, globalny biznes z markowymi kategoriami, takimi jak pompki do skroplin, narzędzia, akcesoria instalacyjne, dachowe systemy nośne i specjalistyczne środki chemiczne.

17. SICCOM

16-%20SICCOM.png

Firma SICCOM powstała we Francji w roku 1979 i od początku swojej działalności specjalizuje się w systemach wykrywania zbliżeniowego, produkuje bimetaliczne zabezpieczenia termiczne i pompki do usuwania skroplin. Od roku 1986 dysponuje własnym laboratorium badawczym, którego zadaniem jest opracowanie i zatwierdzanie produktów w celu zaoferowania wiarygodnych i sprawdzonych rozwiązań na rynku. Obecność na wielu kontynentach umożliwia SICCOM zabezpieczenie łańcucha dostaw dla wileu przemysłów w tym samochodowego, klimatyzacyjnego, grzewczego, medycznego, spożywczego, ochrony środowiska, bezpieczeństwa, itd. i służy klientom, niezależnie od jakichkolwiek warunków geopolitycznych.

18. FRANCLIN ELECTRIC
17-%20FE.png
Franklin Electric to jeden z wiodących producentów pomp i silników stosowanych w instalacjach wodnych. Pompy głębinowe mają zastosowanie m.in. w wodociągach, zakładach komunalnych, gospodarstwach rolnych, domach jednorodzinnych ogrodach itp.

19. VOLTCRAFT

18-%20VOLTCRAFT.png

VOLTCRAFT® jest fuzją doświadczenia i rzemiosła w wysokiej jakości, stylowych urządzeniach, będących idealnym połączeniem formy i funkcjonalności. Każde urządzenie i narzędzie zostało umiejętnie zaprojektowane, aby umożliwić profesjonalne i skrupulatne wykonanie pracy. Założona w Niemczech w 1982 roku firma VOLTCRAFT® uznawana jest za jednego z wiodących europejskich producentów urządzeń testowych i przemysłowych urządzeń pomiarowych.

20. EXTECH

19-%20EXTECH.png

Od 1971 Extech jest jednym z większych producentów i dostawców innowacyjnych, przenośnych przyrządów pomiarowych, testowych oraz narzędzi inspekcyjnych. W naszej ofercie znajdą Państwo następujące rodzaje sprzętu: mierniki elektryczne – multimetry, mierniki cęgowe. mierniki warunków środowiska – anemometry.

21. ELITECH

21-%20ELITECH.png

Firma Elitech założona w 1996 roku, specjalizuje się w produkcji produktów dla przemysłu chłodzącego oraz mrożącego, dostarczania rozwiązań do produkcji „zimnych łańcuchów”. Elitech zatrudnia 170 profesjonalnych inżynierów, którzy co roku produkują blisko 100 nowych produktów. Firma Elitech posiada 80 patentów, w tym 30 patentów na oprogramowanie.

Główne produkty firmy Elitech:
regulatory temperatury do chłodnictwa
rejestratory temperatury do szczepionek
wykrywacze nieszczelności gazów chłodniczych
wagi do gazów chłodniczych    

22. ELIWELLEliwell jest producentem wysokiej jakości urządzeń dedykowanych dla wentylacji, klimatyzacji, chłodnictwa oraz rekuperacji, czyli całej szeroko pojętej branży HVAC.

23. DIXELL
23-%20DIXEL.png
Marka Dixell jest liderem na rynku elektronicznych urządzeń sterujących i regulacyjnych do zastosowań w chłodnictwie, klimatyzacji, ogrzewaniu i handlu detalicznym. Projektując nasze energooszczędne rozwiązania, skupiamy się na innowacjach technologicznych i zwiększaniu wydajności.

24. EBERLE
24-%20EBERLE.PNG
EBERLE jest niemiecką firmą założoną w 1980 roku. W firmie projektuje się i produkuje innowacyjne i wysokiej jakości urządzenia, które służą do zapewnienia ciągłości i poprawy bezpieczeństwa zasilania. Zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, której wiedza może sprostać wyzwaniom współczesnej energetyki.

25. GRASSLIN

25-%20GRASSLIN.png

Firma GRASSLIN specjalizuje się w produkcji urządzeń wpływających na oszczędność energii elektrycznej, która ze względu na swoje coraz szersze zastosowanie, staje się coraz droższa. Program produkcyjny obejmuje około 2000 typów wysokiej – dzięki uzyskaniu certyfikatu ISO 9001 – jakości wyrobów mających zastosowanie w przemyśle, rzemiośle i gospodarstwie domowym. Pod względem konstrukcyjnym urządzenia GRASSLIN można podzielić na dwie grupy. Pierwszą grupę stanowią zegary mechaniczne, wśród których można wyróżnić urządzenia synchroniczne.

26. DANFOSS
26-%20DANFOSS.png

Danfoss to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją komponentów i maszyn m.in. dla chłodnictwa, ogrzewnictwa oraz automatyki przemysłowej. Przedsiębiorstwo istnieje od 80 lat i obecnie obsługuje klientów z ponad 100 krajów, zatrudniając prawie 23,5 tysiąca pracowników.

27. SECOP

27-%20SECOP.png

Secop to wiodący w świecie producent hermetycznych sprężarek chłodniczych, zarówno do zastosowań stacjonarnych (w chłodnictwie domowym i komercyjnym) jak i transportowych. Zapraszamy do współpracy producentów urządzeń chłodniczych, firmy handlowe oraz serwisowe.

28. EMBRACO

28-%20EMBRACO.png

Seria sprężarek Embraco zaprojektowana została z myślą o profesjonalnych meblach chłodniczych typu lady, lodówki i chłodnie. Urządzenia charakteryzują się niskim poziomem hałasu w swojej kategorii.

29. OLVENT

29-%20OLVENT.PNG

Wentylatory osiowe marki OLVENT stosowane są w klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwie oraz ogrzewnictwie.

Szeroki zakres przeznaczenia wynika z dużej różnorodności wentylatorów: ssące lub tłoczące, jedno lub trójfazowe, średnica od 250 do 900 mm, jak również dobrych właściwości: szeroki zakres temperatury stosowania, dowolny sposób instalacji. Dodatkowo spełnianie wymogów Dyrektywy ErP 2015 daje możliwość zastosowania wentylatorów w każdej aplikacji.

30. ELCO
30-%20ELCO.png

ELCO jest jednym z niewielu producentów na całym świecie z ponad 50-letnim doświadczeniem w produkcji wentylatorów do chłodnictwa i klimatyzacji. Uznane przewodnictwo firmy jest wynikiem szczegółowej wiedzy zarówno w zakresie projektowania jak i produkcji silników o ułamkowych mocach, doskonałej techniki napowietrzania oraz zakresu urządzeń, które spełniają wszystkie wymogi rynku.

Ostatni międzynarodowy rozwój ELCO Group, której zakłady produkcyjne znajdują się obecnie na trzech kontynentach, stanowi najlepszy wstępny warunek do rozpoczęcia wprowadzania rozwiązań ELCO na już „globalnym”, a nie tylko „krajowym / Europejskim” rynku, zarówno jeśli chodzi o zainteresowanie kompleksowymi rozwiązaniami jak i podstawowymi elementami.

31. EBM-PAPST

31-%20EBM.png

EBM-PAPST posiada jedyny w swoim rodzaju asortyment produktów, obejmujący silniki i wentylatory, co czyni firmę światowym liderem na rynku.
Klienci korzystają na tym połączeniu potencjału innowacyjnego, umiejętności zawodowych i wiedzy, a przy tym na wyjątkowym zaangażowaniu każdego pracownika.

EMB-PAPST oferuje:
wentylatory kompaktowe, osiowe i promieniowe;
dmuchawy poprzeczne, gazowe oraz na gorące powietrze;
silniki zasilane prądem przemiennym i stałym;
pompy.

32. RECTORSEAL
32-%20RECTORSEAL.png
Firma Rectorseal została założona w 1937 r. Jest wiodącym producentem uszczelnień chemicznych oraz innych produktów chemicznych dla zastosowań profesjonalnych.

33. NU-CALCON

34-%20NUCALGON.png
NU-CALGON specjalizuje się w produktach chemicznych do klimatyzacji oraz do układów chłodniczych. Szeroka gama produktów firmy Nu-Calgon obejmuje preparaty do czyszczenia wymienników ciepła, oleje chłodnicze, filtry wodne, produkty do czyszczenia łuskarek, lodówek, zamrażarek itp.

34. VULKAN LOKRING

35-%20VULKAN.png

W roku 1979 firma Vulkan Lokring rozpoczęła produkcję pierścieni pod nazwą Lokring. Łączeniem rur metodą Vulkan-Lokring bardzo szybko zainteresował się przemysł chłodniczy i w roku 1984 produkcja wyniosła 16 mln. sztuk. W Polsce zastosowano metodę Vulkan-Lokring w produkcji sprzętu chłodniczego po raz pierwszy w 1989 roku.

Pierścienie i złącza Lokring łączą w bardzo prosty sposób końce rur także z różnych materiałów. Montuje się je od ø 1,6 mm do ø35 mm. Zasada łączenia rur metodą VULKAN LOKRING polega na tym, że dwie łączone rury przesunięte teleskopowo (przy jednopierścieniowym montażu – stosowane przy produkcji) lub przesunięte do siebie (przy dwupierścieniowym montażu – stosowane przy serwisie), zostają następnie zaciśnięte przez pierścień LOKRING. W ten sposób powstaje silne, nierozłączne i zarazem elastyczne uszczelnienie metal/metal.

Metoda ta jest korzystna dlatego, że eliminuje ujemne skutki lutowania lub spawania. Pozwala także na łączenie w sposób bardzo prosty rur aluminiowych i miedzianych.

Łączenie rur złączami i pierścieniami Vulkan-Lokring, wykluczające lutowanie lub spawanie, jest metodą całkowicie bezpieczną, co jest szczególnie ważne przy zastosowaniu jej w produkcji i usługach naprawczych sprzętu chłodniczego napełnianego izobutanem (R600a).

35. LOXEAL

36-%20LOXEAL.png

Włoska firma z Mediolanu oferująca kleje anaerobowe, metakrylowe (w tym UV), cyjanoakrylowe i epoksydowe.

36. JURGEN ARMACK

40-%20ARMACK.png

Jürgen Armack Sp. z o.o. - firma z 25 - letnim doświadczeniem w dostawie wysokiej jakości produktów dla wszystkich branż, w których wykorzysywane są metody łączenia metali. Oferujemy materiały i urządzenia do lutowania i spawania, osprzęt pomocniczy, a także szeroki asortyment uszczelniaczy stosowanych w skręcanych systemach rurowych. 


37. CASTEL
41-%20CASTEL.png
CASTEL czołowy producent armatury i komponentów dla chłodnictwa i klimatyzacji. Wyroby Castel wyróżniają się wysoką jakością i umiarkowaną ceną. Wszystkie produkowane są we Włoszech.


38. CASTOLIN EUTECTIC

42-%20CASTOLIN.png

Firma Castolin Eutectic założona w 1906 roku jest dzisiaj światowym liderem w branży konserwacji i zabezpieczania powierzchni oraz specjalnych połączeń z zastosowaniem technologii spawania, lutowania i powlekania. Zapewniamy sprawdzone, wartościowe rozwiązania branżom wykorzystującym zaawansowane technologie materiałów na całym świecie. Dzięki międzynarodowemu zespołowi ponad 400 doświadczonych specjalistów współpracujemy z klientami w celu obniżenia kosztów konserwacji i zwiększenia ich produktywności. Inni sprzedają produkty i technologie. Specjaliści Castolin Eutectic są konsultantami w wielu kluczowych obszarach przemysłu, takich jak cement, żelazo, gaz ziemny i ropa naftowa, zwiększanie wydajności produkcyjnej i oszczędności dla klientów.

39. CONEX BANNIGER

43-%20CONEX.png

Conex Banninger to znane na całym świecie marki produktów IBP. Nasza firma zajmuje się produkcją najwyższej jakości łączników i akcesoriów do instalacji sanitarnych, grzewczych, gazowych i przemysłowych. W ofercie firmy IBP znajdują się nie tylko łączniki, ale również innowacyjne kompletne systemy instalacyjne.

40. DAIKIN

44-%20DAIKIN.png

Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczych, wentylacyjnych oraz grzewczych. Swoją pozycję zawdzięcza wysoko zaawansowanym technologiom stosowanym we wszystkich produktach, innowacyjnym rozwiązaniom oraz profesjonalizmowi.

W skład oferty firmy Daikin wchodzą:
systemy VRV – rozwiązania używane w obiektach o dużych powierzchniach, w budynkach wielopoziomowych takich jak biura, banki, hotele itp.
agregaty wody lodowej - stosowane min. w procesach przemysłowych
systemy Split, Multi Split, Sky Air – przeznaczone do użytku domowego, dla biur, restauracji, hoteli
systemy grzewcze Daikin Altherma – rozwiązania dla domków jedno i wielo-rodzinnych, centrów spa i obiektów fitness
fotokatalityczne oczyszczacze powietrza – produkty dla alergików, do użytku domowego i do biur


41. EBRILLE

45-%20EBRILLE.png

Ebrille SRL jest firmą mającą na celu produkcję usieciowanych arkuszy polietylenu do stosowania w następujących dziedzinach: klimatyzacja, budownictwo i techniczne materiały spienione, uzupełniając asortyment izolatorów polietylenowych.

Dzięki swoim technologiom i ciągłym eksperymentom Ebrille opracowało koncepcję racjonalnego wykorzystania zasobów energetycznych wytwarzających z pełnym poszanowaniem środowiska i tworzących wysokiej jakości izolatory z polietylenu nadające się do recyklingu.

W 1996 r. Firma Ebrille SRL  uzyskała certyfikat SQS ISO 9002, gwarantujący system zarządzania i produkcji, który jest w stanie zaspokoić największe wymagania rynku. Certyfikacja wszystkich instalacji zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001: 2000 i 14001: 2004 oraz aprobaty dla produktów w różnych krajach europejskich dają rynkowi gwarancję niezawodności na poziomie globalnym.

42. GCE

46-%20GCE.png

Firma GCE Group (Gas Control Equipment) jest wiodącym w Europie producentem sprzętu gazowego. Jednym z czterech sektorów działalności firmy jest produkcja sprzętu do gazów wysokiej czystości. Oferta firmy obejmuje reduktory butlowe jedno- i dwustopniowe, panele, punkty sieciowe oraz dodatkowe zawory i akcesoria.

43. HONEYWELL

49-%20HONEYWELL.png

Honeywell – światowy lider w technologii – jest uznanym dostawcą rozwiązań z zakresu automatyki. W Polsce Honeywell prowadzi działalność w zakresie systemów i produktów automatyki domów, systemów bezpieczeństwa i komfortu budynków mieszkalnych, systemów i produktów automatyki przemysłowej, elementów automatyki. Roczny obrót koncernu wynosi około 35 mld USD, przy zatrudnieniu 120 tysięcy pracowników na świecie.

44. IGLOO

50-%20IGLOO.png

IGLOO jest polskim producentem komercyjnych urządzeń chłodniczych oraz grzewczych dla sektora wyposażenia sklepów spożywczych, branży cukierniczo-piekarniczej oraz gastronomii.
Firma świadczy również usługi około sprzedażowe (serwis, montaże, modernizacje) oraz nowe technologie (monitoring, zdalne zarządzanie), które ułatwiają prowadzenie biznesu naszym Klientom.
Na rynku funkcjonuje od ponad trzydziestu pięciu lat i nieustannie się rozwija, inwestując w najnowsze technologie oraz kapitał ludzki.


45. JOHNSON CONTROLS

51-%20JC.png


Johnson Controls jest czołowym dostawcą sprzętu, systemów kontroli oraz usług w zakresie ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa, a także systemów automatyki budynkowej.
Firma jest zaangażowana w ponad 500 projektów dotyczących energii odnawialnej, w których stosowane są technologie wykorzystania energii słonecznej, geotermalnej oraz wiatru.

46. MASTERCOO

52-%20MASTERCOOL.png

Firma Mastercool jest amerykańską firmą , zajmuje się produkcją narzędzi i innych rozwiązań do klimatyzacji przemysłowych jak i samochodowych. Posiada wiele patentów na wytwarzane przez siebie produkty. W ofercie można znaleźć między innymi prasy hydrauliczne, manometry, zaworki, o-ringi, narzędzia do kompresorów, itp. Szeroka oferta narzędzi do klimatyzacji samochodowych, manometry elektroniczne czy prasy do zarabiania przewodów to innowacyjne rozwiązania oferowane przez firmę Mastercool

47. NANOCLEAN

53-%20NANOCLEAN.PNG

NanoClean jest jak profesjonalna pomoc do sprzątania. Jest to jedyna w Polsce linia innowacyjnych preparatów, które są idealne do profesjonalnego sprzątania o działaniu antybakteryjnym i antygrzybicznym.

Dlaczego produkty NanoClean mają takie możliwości? Dlatego, że zawierają nanocząstki srebra, aXonnite Silver, i miedzi, aXonnite Copper, które mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Produkty Nanoclean sprawdzą się więc przy sprzątaniu laboratoriów, szpitali i placówek oświatowych, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest, aby nie było bakterii czy grzybów. Można nimi także czyścić hale, gdzie produkuje się żywność lub kosmetyki i magazyny, gdzie przechowuje się wymienione wyżej produkty. Idealnie nadają się również do sprzątania w domach. Zwłaszcza takich, w których są dzieci i zwierzęta.

Portfolio produktów z serii NanoClean obejmuje:
preparat do zabezpieczania powierzchni - Nanoclean N1
antybakteryjna powłoka polimerowa odporna na środki dezynfekujące - Nanoclean N2
antybakteryjny środek do codziennego mycia podłóg - Nanoclean N3
alkoholowy preparat dezynfekcyjny do sprzętów i powierzchni - Nanoclean N4
antybakteryjny preparat do czyszczenia sanitariatów - Nanoclean N5
antybakteryjny preparat do mycia powierzchni z tworzyw sztucznych i szkła - Nanoclean N6
antybakteryjny preparat do pielęgnacji mebli - Nanoclean N7


48. PERUN

54-%20PERUN.png

Firma PERUN jest prawdziwym branżowym gigantem w dziedzinie produkcji sprzętu do spawania gazowego w Polsce.  Marka oferuje niezwykle bogaty asortyment narzędzi spawalniczych.  Znajdują się w nim różnego rodzaju reduktory do gazów technicznych, palniki gazowe – w tym ręczne i maszynowe oraz półautomatyczne przecinarki do cięcia tlenem. W ofercie nie brakuje także pozostałego osprzętu i akcesoriów spawalniczych wraz z elementami do palników i reduktorów.


49. SANDEN

57-%20SANDEN.png


Grupa Sanden jest jednym z liderów globalnego rynku kompresorów do klimatyzacji samochodowych


50. DENSO


58-%20DENSO.png

Korporacja DENSO z siedzibą w Kariya w Japonii jest wiodącym, globalnym producentem zaawansowanych technologii, układów i części. Wśród klientów DENSO są najwięksi światowi producenci samochodów. Firma posiada 220 oddziałów na całym świecie oraz filie w 35 krajach i regionach (włączając Japonię) i zatrudnia blisko 170.000 pracowników.
Europejska siedziba korporacji mieści się w Weesp, w Holandii. To pierwsze europejskie biuro DENSO, utworzone w 1973 r. Obejmując działaniami zarówno rynki części oryginalnych, jak i zamiennych, DENSO Europe posiada obecnie 18 zakładów produkcyjnych i 7 biur handlowych w Europie, które zatrudniają prawie 14.000 pracowników.
Specjalny oddział firmy DENSO Europe B.V. – odpowiedzialny za rynek wtórny i rozwiązania przemysłowe – ma za zadanie dostarczanie europejskim dystrybutorom, hurtowniom i warsztatom samochodowym produktów o jakości części oryginalnych. Ich zakres obejmuje systemy sterowania silnikiem (EMS) (przepływomierze powietrza MAF, czujniki MAP, cewki zapłonowe, zawory EGR, czujniki EGT i pompy paliwa), systemy termiczne (sprężarki, przełączniki ciśnienia, osuszacze, parowniki i zawory rozprężne), układy chłodzenia silnika (chłodnice wody, skraplacze, wentylatory chłodnic, rdzenie nagrzewnic, chłodnice powietrza doładowanego, chłodnice oleju), filtry kabinowe, świece zapłonowe i żarowe, wycieraczki, rozruszniki i alternatory, sondy lambda oraz komponenty silników Diesla. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.denso-am.pl.

51. VALEO

59-%20VALEO.png

Miejscem narodzin korporacji Valeo, ówcześnie znanej jako Société Anonyme Française du Ferodo, jest podparyskie Saint-Ouen, gdzie w 1923 roku Eugène Buisson otworzył fabrykę produkującą klocki hamulcowe i okładziny sprzęgieł na angielskiej licencji. Po II Wojnie Światowej rozwijające się prężnie przedsiębiorstwo zaczęło podbijać nowe rynki, wykupując szereg innych firm i otwierając filie w Hiszpanii i Włoszech. Niebawem do jego asortymentu dołączyły systemy grzewcze i chłodnicze oraz elektryczne i elektroniczne. W latach 80. firma otrzymała nową nazwę, pod którą zjednoczyła wszystkie działy produkcji: Valeo, co po łacinie oznacza „jestem zdrów”. Nadrzędnym celem zdefiniowanym w filozofii firmy jest utrzymywanie najwyższej jakości wyrobów, aby zyskać satysfakcję klientów – miernikiem skuteczności tej strategii może być fakt, że komponenty Valeo wybrano do pierwszego montażu w samochodach wielu europejskich producentów. Szeroka oferta produktów tej marki cieszy się powodzeniem także na niezależnym rynku części zamiennych.
Obecnie grupa Valeo ma 125 zakładów produkcyjnych, w tym 5 na terenie Polski. Valeo oferuje szeroki wybór części wchodzących w skład układów chłodzenia i klimatyzacji, układów elektrycznych, hamowania i zapłonowych oraz systemów oświetlenia i wycieraczek. Niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne powodują, że produkty marki cieszą się niesłabnącym powodzeniem.


52. DELPHI

60-%20DELPHI.png
Delphi Technologies jest firmą technologiczną specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów elektrycznych i silników spalinowych, jak również w rozwiązywaniu problemów w obszarze dotyczącym emisji spalin i redukcji zużycia paliwa, z którymi mierzą się globalni producenci samochodów.


53. NSK


61-%20NSK.png

NSK jest zarejestrowaną w Japonii firmą, która ewoluowała z regionalnego dostawcy w specjalistę łożysk tocznych i dostawcę części samochodowych. NSK jest firmą, która ewoluowała z regionalnego dostawcy w specjalistę łożysk tocznych i dostawcę części samochodowych działającą na rynku globalnym. Firma oferuje kompletny asortyment łożysk tocznych, a także opracowuje i produkuje elementy precyzyjne i wyroby mechatroniczne na rynku globalnym. Firma oferuje kompletny asortyment łożysk tocznych, a także opracowuje i produkuje elementy precyzyjne i wyroby mechatroniczne.


54. COOLPARTS AUTOMOTIVE

62-%20CP.png

Firma Inter Instal jest wyłącznym dystrybutorem produktów Cool Parts Automotive na terenie Polski.
Cool Parts Automotive oferuje najwyższej jakości części zamienne do układów klimatyzacji stosowanych w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych oraz maszynach rolniczych i budowlanych.
W skład oferty wchodzą podzespoły do sprężarek klimatyzacji - sprzęgła kompletne, cewki elektromagnetyczne, tarcze sprzęgieł, zawory sterujące kompresorów, uszczelnienia korpusu, czołowe i boczne, oraz pokrywy sprężarek.
W asortymencie, poza częściami do sprężarek klimatyzacji, znajdują się również parowniki, zawory rozprężne, skraplacze, filtry osuszacze, czujniki ciśnienia, termostaty oraz akcesoria do klimatyzacji.
To co wyróżnia Cool Parts, to najszersza gama części do klimatyzacji samochodowej.
Produkty Cool Parts Automotive charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz najdłuższą żywotnością. Każda wyprodukowana część musi spełnić rygorystyczne standardy jakości zgodne z międzynarodową specyfikacją techniczną ISO/TS 16949 dla branży motoryzacyjnej.


55. SPAL AUTOMOTIVE


63-%20SPAL.png

SPAL jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości wentylatorów i dmuchaw elektrycznych dla wszystkich typów pojazdów.
Założona we Włoszech w 1959 roku firma początkowo zajmowała się formowanie elementów plastikowych. OD ponad 30 lat produkuje wysokowydajne wentylatory osiowe i dmuchawy odśrodkowe do samochodów i motocykli sportowych, pojazdów terenowych, autobusów, pojazdów ciężarowych, ciągników i wyposażenia przemysłowego.
Główna fabryka jest zlokalizowana we Włoszech w Correggio, gdzie zajmuje powierzchnię 66000m2. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i jest siedzibą dla inżynierów, działu rozwoju i działu produkcji. Na hali znajduje się 6 automatycznych linii zdolnych wyprodukować ponad 5 milionów wentylatorów rocznie. Fabryka posiada certyfikat TS16949 oraz ISO 9001, a także środowiskowe UNI EN ISO14001:2004 i 2000/53/EC.


56. FUCHS

96-%20FUCHS%20LOGO.png

Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Grupa FUCHS posiada 62 spółek i zatrudnia prawie 5600 pracowników na całym świecie, dzięki czemu jest wiodącym niezależnym dostawcą środków smarnych.


57. THERMO KING

67-%20TK.png


THERMO KINF jest liderem w branży w tworzeniu ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań. Thermo King dostarcza swoje produkty przez doskonale zorganizowaną i rozbudowaną sieć dealerską działającą w ponad 80 krajach. Jej wsparciem jest największa w branży sieć serwisowa licząca ponad 700 autoryzowanych stacji na całym świecie.


58. RANCO


68- RANCO.png

W przeciągu blisko 90 letniej obecności na rynku automatyki, firma Ranco stała się jednym z wiodących producentów urządzeń do instalacji HVAC i chłodniczych. Produkty firmy cechuje przede wszystkim wysoka jakość, niezawodność oraz łatwość obsługi.

59. MANULI FLUICONNECTO

70-%20FLUICONNECTO.png

MANULI FLUICONNECTO Specjalizuje się w hydraulice siłowej, elastycznych przewodach i wężach hydraulicznych wysokociśnieniowych, wężach przemysłowych i pneumatyce. Firma jest kompleksowym dostawcą produktów i usług dla przemysłu i ciągle się rozwija aby móc lepiej zaspokoić Twoje potrzeby.

60. EXPRESS
71-%20EXPRESS.png
Express  jest dziś dynamiczną firmą, która sprzedaje swoje produkty na wszystkich kontynentach, opierając się na sprawnej i rozległej sieci dystrybucyjnej we Francji i za granicą. Wyspecjalizowana w produkcji lutownic i palników, niezbędnych do prac wykończeniowych w budownictwie, firma proponuje szeroką gamę wyrobów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych użytkowników, jak i dla zwykłych majsterkowiczów.

Produkty marki Express znajdują wszechstronne zastosowanie w różnorodnych dziedzinach, takich jak:
BUDOWNICTWO / ROBOTY PUBLICZNE
HYDRAULIKA
PRZEMYSŁ
ROLNICTWO / TERENY ZIELONE

61. QUATROSS

74-%20QUATROS.jpg

Narzędzia i urządzenia warsztatowe Quatros przeznaczone są dla warsztatów naprawczych oraz innych użytkowników poszukujących tańszych odpowiedników profesjonalnych narzędzi. Są to produkty dobrej jakości w bardzo konkurencyjnych cenach.
Marka Quatros została stworzona specjalnie przez naszą firmę na rynek polski oraz rynki zagraniczne. Obecnie narzędzia i urządzenia Quatros dostępne są w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Ukraina, Anglia, Serbia i Węgry.

Gama narzędzi i urządzeń obejmuje przede wszystkim:
Blokady rozrządu do wielu marek samochodów
Przyrządy do obsługi silników
Urządzenia diagnostyczne
Narzędzia ręczne
Przyrządy do obsługi układu hamulcowego
Narzędzia do obsługi układu zawieszenia
Przyrządy i narzędzia do serwisu opon
Ściągacze
Narzędzia do obsługi układu klimatyzacji
Narzędzia pomiarowe
Narzędzia do wymiany oleju
Wózki i skrzynki narzędziowe
Urządzenia warsztatowe

62. TOOLCRAFT

75-TOOLCRAFT.jpg


Toolcraft oferuje dopasowane do zróżnicowanych zastosowań narzędzia – od prostego klucza, do profesjonalnych stacji lutowniczych i produktów z zakresu techniki zamocowań. Wszystkie narzędzia wykonane są z najlepszych materiałów, dobieranych według surowych kryteriów jakościowych. Wymagania te są stale monitorowane przez dział kontroli jakości. Toolcraft to szeroki asortyment narzędzi, które mogą zostać wykorzystane w  przydomowym warsztacie, jak i podczas profesjonalnych prac naprawczo-montażowych. W ofercie znaleźć można śruby, wkręty i nakrętki w różnych rozmiarach, narzędzia ręczne (m.in. szczypce, zaciskarki, cęgi), a  także profesjonalne elektronarzędzia oraz stacje lutownicze dla elektroników. Wózki warsztatowe, walizki oraz tablice Toolcraft doskonale sprawdzą się w przechowywaniu i bezpiecznym transporcie narzędzi. Toolcraft oznacza bezkompromisową jakość w każdym szczególe.


63. AG TERMO PASTY

76-%20TERMOPASTY.png

Firma AG TermoPasty to polski producent materiałów chemicznych do produkcji elektroniki. Wytwarzamy zaawansowane materiały termoprzewodzące. Zapewniamy gwarancję wysokiej jakości i znakomitych parametrów naszych produktów, które doskonale obniżają temperaturę pracy elementów oraz usprawniają proces odprowadzania ciepła na zewnątrz. Materiały termoprzewodzące to również rozwiązanie do uzyskania większej miniaturyzacji, mniejszej wagi i prostszej konstrukcji (dzięki braku takich elementów jak radiator, czy otwory wentylacyjne), co pozwala oszczędzić dużo energii i ograniczyć koszty.


64. BASETECH

77-%20BASETECH.png

Basetech to produkty dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z techniką i elektroniką. Zrównoważony stosunek ceny do wydajności i dobra jakość wykonania stanowią podstawę sprawdzonej koncepcji marki i oferują możliwość łatwego startu w świecie techniki.


65. CAREL

80-%20CAREL.png

CAREL jest światowym liderem specjalizującym się w rozwiązaniach sterowania dla sektorów klimatyzacji, chłodnictwa, nawilżania i chłodzenia adiabatycznego. Nasze produkty zaprojektowano z myślą o oszczędności energii i redukcji niekorzystnego wpływu urządzeń i systemów na środowisko.

66. ARTIPLASTIC

84-%20ARTIPLASTIC.jpg

Firma Artiplastic produkuje własne modele korytek instalacyjnych oraz akcesoria z serii CANALSPLIT. Asortyment z serii CANALSPLIT umożliwia szybki i łatwy montaż izolacji rur miedzianych dla systemów klimatyzacyjnych. Solidnie zaprojektowane, szybkie w montażu, cechują się odpornością na promieniowanie UV.