Menu

Wentylatory chłodnicze i przemysłowe

Aktywne filtry

W obiektach przemysłowych często spotyka się różne typy wentylatorów. Służą do regulowania przepływu powietrza do poszczególnych konstrukcji lub części budynku. Mogą mieć funkcje chłodzące, wentylujące, nagrzewające oraz oczyszczające wnętrza. Istnieje wiele rodzajów tego typu urządzeń, różniących się mocą, zastosowaniem czy poziomem emitowanego hałasu.

Nowoczesne wentylatory przemysłowe są wykonane z trwalszych materiałów, niż np. wentylatory domowe, aby wytrzymać codzienne, intensywne użytkowanie w wymagających warunkach. Są gotowe do regulowania przepływu dużych ilości powietrza w celu wentylowania ogólnego lub punktowego w otwartych przestrzeniach, takich jak hale produkcyjne, magazyny, place budowy i budynki rządowe. W naszej ofercie znajdą Państwo najlepsze wentylatory chłodnicze znanych, cenionych marek oraz szeroki wybór akcesoriów do tego typu produktów.

czytaj więcej

Czym są wentylatory przemysłowe i do czego się je wykorzystuje?

Wentylator przemysłowy to wydajne urządzenie mechaniczne, które odpowiada za przepływ powietrza w różnego rodzaju obiektach. Ich głównym zadaniem jest wdmuchiwanie do danego pomieszczenia lub budynku zimnego, świeżego powietrza i odprowadzanie gorącego powietrza z otoczenia. Dlatego te wentylatory są również nazywane przemysłowymi dmuchawami chłodzącymi. Zazwyczaj ich średnica oraz moc jest o wiele większa, niż modeli, które na co dzień wykorzystujemy w domach. Warto podkreślić, że profesjonalne wentylatory powinny być instalowane zgodnie z wcześniej przygotowanymi projektami, które spełniają wszystkie wymagania aktualnych norm technicznych. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie produkty odpowiadające obowiązującym regulacjom.

Dobry wentylator wyciągowy przemysłowy może również być wykorzystywany w instalacji oczyszczania powietrza w konkretnym obiekcie lub systemu ogrzewania. Urządzenia tego typu skutecznie pomagają regulować temperaturę, aby zapewniać pracownikom optymalne warunki wykonywania zawodowych obowiązków, a także zmniejszać ryzyko uszkodzenia maszyn lub zepsucia się produktów. Bardzo często wentylatory przemysłowe są odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń (kurzu, pyłów itp.) oraz nieprzyjemnych zapachów, które mogą znaleźć się w powietrzu w danym zakładzie. Stanowią więc istotny element systemu zapewniającego bezpieczeństwo wszystkim pracownikom.

Dobry wentylator przemysłowy – szeroka oferta najlepszych modeli

Nasza hurtownia chłodnicza oferuje sprawdzone wentylatory chłodnicze i przemysłowe, charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Dostarczają je znani producenci, którzy cieszą się doskonałymi opiniami szerokiego grona klientów. Dostępne są m.in. kompaktowe wentylatory osiowe, wentylatory ścienne z płytą montażową lub bez niej, ssące i tłoczące, jedno- lub trójfazowe, o średnicy od 250 do nawet 900 mm – łatwo więc można wybrać modele, które spełniają wszystkie założenia określonego projektu. Najlepsze oferowane przez nas wentylatory mogą pracować w szerokim zakresie temperatur w trybie ciągłym, gwarantując wysoką wydajność. Są przy tym energooszczędne, ciche i niezawodne. To najlepszy wybór do wyposażenia bądź modernizacji systemu wentylacyjnego.

Niezależnie od tego, czy jest to linia montażowa, strefa magazynowa, stanowiska pracy czy też korytarze – nasze przemysłowe wentylatory będą istotną częścią wielu procesów produkcyjnych, skutecznie wentylując i schładzając wszelkiego rodzaju pomieszczenia. Gdy zastanawiają się Państwo nad wyborem odpowiedniego modelu do swoich obiektów, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry, jak wydajność wentylatora, jego rozmiar, przepływ powietrza, pobór mocy oraz poziom ciśnienia akustycznego. Dzięki zaawansowanej konstrukcji i najnowszym technologiom oferowane przez nas modele oferują zróżnicowany zakres mocy. Wydajny wiatrak przemysłowy może być dostępny w kompaktowych, ale łatwych w utrzymaniu konstrukcjach. To sprawia, że ​​jest idealnym wyborem również dla obszarów, do których trudniej się dostać (np. wąskich ciągów wentylacyjnych).

Silnik wentylatora i inne niezbędne elementy – bogaty wybór akcesoriów

Niezależnie od rodzaju wentylatora przemysłowego, podstawowe elementy takiego urządzenia pozostają takie same. By cały system działał sprawnie i wydajnie, warto zadbać o jakość poszczególnych komponentów. U nas znajdą Państwo szeroki wybór niezbędnych akcesoriów oraz podzespołów do instalacji wentylacyjnych. Dostępny jest m.in. niejeden wydajny silnik do wentylatora, stanowiący serce tego typu urządzeń. Dzięki opisom produktów łatwo dobiorą Państwo odpowiedni model do posiadanej lub planowanej instalacji. Możemy również pomóc w wyborze, odpowiadając na pytania na naszej infolinii.

Oprócz silników, w asortymencie jest dostępne także śmigło do wentylatora. Wykonane z wysokiej jakości trwałego materiału (najczęściej aluminium) zapewnia bezproblemowe działanie przez bardzo długi czas. Uzupełnieniem oferty akcesoriów w naszej hurtowni chłodniczej są elementy montażowe. Dobry uchwyt wentylatora gwarantuje stabilne mocowanie urządzenia, doskonale znosząc wytwarzane podczas pracy wibracje. Wszystkie dostępne produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością i łatwym montażem.

Wentylatory - chłodnicze, przemysłowe, akcesoria