Menu

Rejestratory temperatury, czujniki i regulatory

Podkategorie

Aktywne filtry

Niezwykle istotną częścią każdego układu klimatyzacji oraz systemu chłodniczego są komponenty odpowiadające za sprawne sterowanie temperaturą. Podstawowymi urządzeniami, które umożliwiają jej rejestrowanie oraz kontrolę, są różnego rodzaju czujniki, rejestratory oraz regulatory. W tej kategorii znajdą Państwo szeroki wybór niezawodnych, markowych podzespołów, które znajdują zastosowane w najbardziej zaawansowanych technologicznie instalacjach chłodniczych, jak również w systemach klimatyzacji domowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą, sukcesywnie poszerzaną ofertą. Jesteśmy przekonani, że wśród wielu dostępnych w naszym sklepie produktów znajdą Państwo czujnik temperatury lub regulator odpowiedni do własnych potrzeb oraz parametrów technicznych systemu chłodniczego.

czytaj więcej

Elektroniczny regulator temperatury – jakie zadania spełnia w układzie klimatyzacji?

Podstawową funkcją każdego regulatora temperatury w systemach klimatyzacji oraz chłodnictwa jest sterowanie pracą agregatu chłodniczego. W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór urządzeń – począwszy od rozmaitych czujników, poprzez regulator obrotów wentylatora, aż po rejestratory – charakteryzujących się zaawansowanymi funkcjami, takimi jak m.in.:

  • sterowanie ręczne lub automatyczne,
  • funkcja ochrony agregatu oraz tryb awaryjny,
  • alarm temperatury MIN/MAX z sygnalizatorem dźwiękowym,
  • tryb ECO z funkcją oszczędzania energii,
  • zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem i zmianą nastawy,
  • hermetyczna obudowa urządzenia.

Rejestratory temperatury dla instalacji chłodniczych

Kolejną kategorią produktów, które znajdą Państwo w asortymencie naszej hurtowni, są wysokiej klasy urządzenia do rejestracji temperatury. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zapisywanie danych o aktualnej temperaturze w określonych odstępach czasowych, np. w chłodziarkach przemysłowych czy lodówkach sklepowych. Rejestrator temperatury i wilgotności to wydajne urządzenie, które w zależności od swojej konstrukcji oraz liczby wejść, może sczytywać dane zbierane przez jeden czujnik temperatury lub więcej czujek zainstalowanych w układzie.

Zaletą komponentów, które proponujemy, jest ich pojemna pamięć, która pozwala na zapis do kilkunastu tysięcy pomiarów. Przy interwale rejestrowania wynoszącym 30 minut pozwala to na ok. 1 rok zapisywania danych, które mogą być kasowane, by zwolnić pamięć na urządzeniu.

Oprócz urządzeń stacjonarnych nasza hurtownia oferuje również przenośne, sterowane za pomocą aplikacji mobilnej regulatory temperatury, które mogą być używane do archiwizacji oraz rejestrowania parametrów układu na jego rozmaitych odcinkach. Mobilne rejestratory od lat sprawdzają się m.in. w przemyśle spożywczym, branży farmaceutycznej i laboratoryjnej, chłodnictwie czy sektorze rolnym, oferując szeroką gamę zaawansowanych funkcji.

Regulatory obrotów

Automatyzacja układów chłodzenia to proces, który każdą instalację może uczynić jeszcze bardziej intuicyjną oraz lepiej dopasowaną do potrzeb jej użytkowników. W naszym bogatym asortymencie znajdą Państwo nie tylko odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb elektroniczny regulator temperatury czy sterownik do klimatyzacji, ale również niezawodny regulator obrotów. Urządzenie tego typu pozwala na sprawne i intuicyjne sterowanie prędkością silnika. Proporcjonalnie do nastawy urządzenia, zmienia ono wartość napięcia wyjściowego, co przekłada się na regulowanie prędkości obrotowej wentylatorów.

Efektywne i płynne sterowanie temperaturą w układach chłodzenia

Jako oficjalny dystrybutor komponentów sterujących i kontrolujących pracę klimatyzacji, układów chłodzenia oraz monitorujących temperaturę czy wilgotność, zapewniamy Państwu pełną obsługę na każdym etapie transakcji. Nasi eksperci pomogą dopasować odpowiedni moduł rozruchu sprężarki lub dobrać czujkę temperatury odpowiednią do posiadanego przez Państwa układu bądź urządzenia chłodniczego. Asortyment z naszej oferty pozwala od zera stworzyć kompletny projekt domowej klimatyzacji bądź przemysłowego układu chłodzenia. Uniwersalne zastosowanie wielu komponentów czyni je odpowiednimi do stosowania w wielu sektorach gospodarki, począwszy od przemysłu spożywczego i farmaceutycznego poprzez rolnictwo, aż po budowę serwerowni czy wyposażenie laboratoriów.

Czujniki i regulatory temperatury – dlaczego warto kupować w sklepie Inter Instal Chłodnictwo i Klimatyzacja?

Warto dodać, że każdy dostępny w sprzedaży termoregulator lub czujka temperatury, podobnie jak rejestrator wilgotności, to produkty fabrycznie nowe, opatrzone gwarancją producenta. Kupując u nas, zyskują Państwo całkowitą pewność nabycia urządzeń markowych, pochodzących od renomowanych polskich i zagranicznych producentów. Zapewniamy wsparcie posprzedażowe oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Jeśli chodzi o chłodnictwo i klimatyzację, jesteśmy ekspertami od tego rodzaju systemów. Nieustannie śledzimy nowinki technologiczne, by móc zaproponować naszym Klientom markowy sprzęt oraz doradzić skuteczne rozwiązania. Mając na uwadze intensywny rozwój branży chłodnictwa oraz klimatyzacji w ostatnich latach, zdajemy sobie sprawę z faktu, że pomoc kompetentnego doradcy może okazać się bezcenna, gdy przychodzi do wyboru tak zaawansowanych technologicznie podzespołów, jak regulator obrotów wentylatora czy elektroniczny rejestrator temperatury i wilgotności.

Na uwagę zasługują także zaawansowane funkcje urządzeń, które proponujemy. W naszej ofercie znajdują się komponenty o specjalistycznym zastosowaniu, np. regulator temperatury z czujnikiem do zbiorników na mleko czy moduł rozruchu sprężarki DANFOSS do lodówek w samochodach ciężarowych.

Oprócz tego oferujemy szeroką gamę urządzeń uniwersalnych, takich jak rejestrator temperatury czy czujka temperatury typu NTC, która znajdzie zastosowanie m.in. w automatyce biurowej, urządzeniach HVACR, instalacjach solarnych, termometrach czy ładowarkach akumulatorowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. Jeśli poszukiwanego przez Państwa modelu nie ma asortymencie hurtowni, prosimy o kontakt. Nasi eksperci pomogą dopasować odpowiednie komponenty, które zapewnią optymalną pracę każdego układu chłodniczego.

Regulator temperatury z czujnikiem temperatury, rejestrator temperatury i wilgotności, sterownik do klimatyzacji