Menu

Cewki sprężarek i kompresorów klimatyzacji samochodowej

Aktywne filtry

Cewka sprężarki klimatyzacji jest jednym z elementów kompresora, który jest odpowiedzialnym za włączanie i wyłączenie systemu klimatyzacyjnego. Cały proces odbywa się za pośrednictwem naciśnięcia klawisza A/C, który znajduje się na desce rozdzielczej samochodu. Sygnał elektryczny, który dociera do cewki sprężarki klimatyzacji powoduje powstanie pola elektromagnetycznego, które z kolei zwiera tarczę dociskową z kołem pasowym sprzęgła klimatyzacji.

Najczęstsze awarie cewki sprężarki klimatyzacji.

Cewki sprężarki klimatyzacji są bardzo podatne na różnego rodzaju usterki i często ulegają awarii ze względu na występowanie wysokiej temperatury, która jest spowodowana tarciem uszkodzonych elementów. Wspomniana awaria tyczy się przede wszystkim usterek tarcz lub łożysk. Cewki sprężarki zmożemy podzielić ze względu na napięcie rejestrowane w pojeździe. W przypadku samochodów osobowych będzie ono wynosiło 12V, natomiast w przypadku ciężarówek, maszyn rolniczych i budowlanych czy innych wielkogabarytowych pojazdów najczęściej spotkamy się z napięciem o wartości 24V.

W szerokiej ofercie Firmy Inter-instal znajduje się duży wybór cewek sprężarek klimatyzacji do kompresorów wielu renomowanych marek. Pośród dostępnych produktów znajdują się podzespoły takich wiodących producentów jak azjatyckie Sanden, Zexel, Mitsubishi czy Panasonic, a także tych z rynku amerykańskiego jak York czy naszych rodzimych producentów jak Denso.

W momencie, w którym zdecydują się Państwo na wybór jednej z dostępnych cewek sprężarki klimatyzacji zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem w celu pozyskania dodatkowych informacji na temat samego podzespołu, sposobie jego implementacji i zgodności z aktualnie posiadanym modelem samochodu.

Cewki sprężarek i kompresorów klimatyzacji samochodowej