Menu

Wentylatory promieniowe i dmuchawy chłodnicze

Aktywne filtry

Jedną z najważniejszych kategorii komponentów stosowanych w chłodnictwie oraz klimatyzacji są wydajne i niezawodne wentylatory, oraz dmuchawy chłodnicze. To dzięki nim schłodzone powietrze może być w niezakłócony sposób rozprowadzane wewnątrz pomieszczenia lub w urządzeniach typu lodówka bądź zamrażarka. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. solidnie wykonane wentylatory promieniowe, będące podstawą wielu układów chodzenia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szerokim, stale aktualizowanym katalogiem produktów.

czytaj więcej

Jak działa wentylator promieniowy?

Potocznie określane dmuchawami wentylatory promieniowe to urządzenia wirujące, napędzane energią elektryczną. Ich najbardziej charakterystyczną cechą, determinującą nazwę, jest promieniowy kierunek przepływu. Oznacza to, że powietrze rozchodzi się po promieniu poruszającego się wirnika. Napływ powietrza od strony wlotu odbywa się po osi wirnika, następnie siła odśrodkowa odrzuca masy powietrza napływającego pod łopatki. Na miejsce wyrzucanych mas powietrza lub innego czynnika, np. gazu, napływają kolejne z kierunku osiowego. Ruchowi powietrza przeciwdziałają natomiast opory, występujące zarówno w samym wentylatorze, jak i w osi wentylacyjnej, przez którą przemieszczają się masy powietrza wprawianego w ruch przez łopatki wirnika.

Podstawową różnicą, która wpływa na działanie wentylatorów osiowych oraz promieniowych, jest przyrost ciśnienia. Wentylator promieniowy charakteryzuje się wyższym przyrostem, przez co nie jest zalecany do instalacji, wymagających dużej wydajności przy małych spadkach ciśnienia.

Wentylatory nawiewu – bogata oferta i profesjonalne doradztwo.

W szerokiej gamie produktów dostępnych w naszej hurtowni znajdą Państwo m.in. markowe wentylatory turbinowe, osiowe dmuchawy chłodnicze oraz niezbędne akcesoria i części zamienne. Produkty zostały podzielone ze względu na konstrukcję oraz parametry technicznie, dzięki czemu dobór odpowiedniego urządzenia będzie znacznie łatwiejszy. Warto dodać, że w naszej ofercie znajdą Państwo poprzeczny wentylator nawiewu prawy oraz lewy, a także dmuchawy pojedyncze i podwójne. Różnią się one oferowaną wydajnością: najmniejsze urządzenia potrafią przetłoczyć do 40 m3 powietrza na godzinę, podczas gdy duży wentylator turbinowy oferuje wydajność na poziomie 180 m3/h.

Niezawodne turbiny i wentylatory promieniowe

Współczesne systemy chłodzenia to zaawansowane technologicznie instalacje, od których oczekuje się coraz wyższej wydajności przy jednoczesnym jak najniższym zużyciu energii oraz zachowaniu kompaktowego rozmiaru. Nowoczesne wentylatory promieniowe, które oferujemy w tej kategorii, odpowiednio wpisują się w te oczekiwania, oferując niezawodną i płynną pracę, niski pobór mocy oraz niezwykle solidną konstrukcję, która z uwagi na niewielkie rozmiary dmuchawy chłodniczej nie zajmuje wiele miejsca w instalacji.

Parametry te sprawiają, że dowolna dmuchawa lub wentylator nawiewu z naszej starannie wyselekcjonowanej kolekcji doskonale sprawdzą się nie tylko w tradycyjnej klimatyzacji czy urządzeniach chłodniczych, ale także w systemach chłodzenia dedykowanych serwerowniom, magazynom czy specjalistycznym liniom przemysłowym. Wszechstronne zastosowanie w połączeniu z przystępną ceną oraz gwarancją serwisową na dowolny wentylator promieniowy to tylko niektóre zalety dokonywania zakupów w naszej hurtowni.

Wydajne rozwiązania od renomowanych producentów

W naszej hurtowni znajdą Państwo wyłącznie sprawdzone, fabrycznie nowe i w stu procentach niezawodne komponenty topowych firm. Wszystkim naszym Klientom oferujemy kompleksowe wsparcie oraz doradztwo przy wyborze odpowiednich rozwiązań. Wiedza oraz wieloletnie doświadczenie kompetentnych ekspertów to jeden z tych czynników, które czynią dobór dmuchawy chłodniczej czy wentylatora promieniowego znacznie łatwiejszym. Zapewniamy również bogatą obsługę posprzedażową, szybką i bezpieczną dostawę oraz opcje płatności dostosowane do Państwa indywidualnych preferencji.

Wentylatory promieniowe nawiewu i dmuchawy chłodnicze