Menu

Sprzęgła sprężarek i kompresorów klimatyzacji

Jest 432 produktów.

Pokazano 1-50 z 432 pozycji

Aktywne filtry

Sprzęgło klimatyzacji jest charakterystycznym zespołem napędowym, który jest odpowiedzialny za prawidłową i zrównoważoną pracę całego układu sprężarki klimatyzacyjnej. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z tradycyjnymi układami napędowymi gdzie załączane są cewki elektromagnetyczne to koło prasowe, które jest napędzane paskiem klinowym z silnika powoduje nadanie ruchu obrotowego tarczy sprzęgła, dzięki czemu następuje poruszanie się wału korbowego. Cały proces z wykorzystaniem sprzęgła klimatyzacji trwa do momentu, aż klimatyzacja zostanie załączona przez kierowcę.

Sprzęgło klimatyzacji jest niezwykle ważnym elementem w całym układzie chłodzenia, a jego odpowiednie dobranie jest kluczową kwestią do działania całego mechanizmu. W naszej szerokiej ofercie sprzęgieł klimatyzacyjnych znajdą Państwo wiele modeli przeznaczonych dla popularnych marek europejskich, amerykańskich, a także azjatyckich samochodów.

Decydując się na konkretny model zachęcamy do kontaktu w celu pozyskania dodatkowych informacji na temat zastosowania wybranego sprzęgła, procesu montażu oraz innych ważnych dla Państwa szczegółów na temat podzespołu.

Kiedy należy wymienić sprzęgło klimatyzacji?

 

Ze względu na jego istotną rolę w funkcjonowaniu całego systemu chłodzenia, sprzęgło jest mocno narażone na uszkodzenia związane ze zwyczajną eksploatacją. Mimo trwałej konstrukcji jest ono podatne na zużycie mechaniczne tak samo, jak inne podzespoły samochodów.

Oprócz oczywistych awarii, których nie da się już naprawić, nowe sprzęgło klimatyzacji powinno wymienić się w kilku innych przypadkach. Część z nich można zweryfikować na własną rękę. Przy problemach z działaniem warto najpierw sprawdzić, czy cewka ma odpowiednie zasilanie. Aby funkcjonowało bez zarzutu, sprzęgło klimatyzacji musi też mieć odpowiednią przestrzeń między czołową powierzchnią koła pasowego a tarczą klimatyzacji, czyli tzw. szczelinę powietrzną. Jeśli te czynniki są problematyczne, w większości przypadków można je łatwo uregulować. W innych okolicznościach pozostaje zdiagnozowanie rezystancji cewki. Jeśli nie zgadza się z danymi producenta, to pozostaje Państwu wymiana całego sprzęgła klimatyzacji.

Zdarza się, że dochodzi do zerwania się tarczy lub uszkodzenia paska klinowego. Czasem te elementy udaje się zregenerować lub po prostu wymienić. W przypadku długo używanych sprzęgieł klimatyzacji można zastanowić się nad zakupem nowego podzespołu, aby nie powodował coraz częstszego występowania podobnych problemów.

Aby uniknąć niepotrzebnego wydatku na nowy kompresor, należy regularnie sprawdzać czy nie doszło do wytarcia lub deformacji tarczy. Jeśli to nastąpi, może doprowadzić do podwyższenia temperatury sprzęgła klimatyzacji i uszkodzić układ. W takim wypadku na pewno przyda się nowa część.

Sprzęgła sprężarek i kompresorów klimatyzacji